Projekty

Program „Chwila dla dzieciaka”

W trakcie przeszło dekady działalności naszego zespołu dorobiliśmy się niemałej grupki swoich własnych dzieci. To one są najlepszymi i najbardziej szczerymi recenzentami naszej twórczości, ale także innych piosenek z gatunku „dla dzieci”.

Koncert „Chwila dla dzieciaka” powstał o okresie pandemii na potrzeby one-linowej wersji festiwalu dla dzieci „Raj Naj Naj”. Doborem repertuaru zajęliśmy się wspólnie z naszymi dziećmi i tak trafiło do niego kilka naszych autorskich kompozycji, ale także znane nam z naszego własnego dzieciństwa przeboje, takie jak: „Najłatwiejsze ciasto w świecie”, „Był sobie król”, „Mydło lubi zabawę”, czy „Popatrzcie na jamniczka”. Wszystkie utwory zaaranżowaliśmy tak, by wpadły w ucho młodego słuchacza. Dodatkowo koncert wzbogaciliśmy o elementy interakcji z dziecięcą publicznością poprzedzające każdy utwór – z pudełek-niespodzianek wyciągane są rekwizyty mające podpowiedzieć tytuł kolejnej piosenki. Koncert sprawdził się nie tylko w wersji on-line, ale i wielokrotnie podczas spotkań na żywo z młodą publicznością.

Dodatkowym punktem spotkań z dziećmi mogą także być warsztaty umuzykalniające prowadzone przez wokalistkę z dużym doświadczeniem w pracy z dziećmi… i publicznością koncertową. Martyna tłumaczy najmłodszym, gdzie można spotkać muzykę i dźwięki, a właściwie, że kryją się one wszędzie – nie tylko w instrumentach, ale i np. w domowych sprzętach codziennego użytku. Za pomocą skojarzeń danych dźwięków z wyimaginowaną rzeczywistością (np. szum reklamówki – wiatr) prowadząca opowiada dzieciom bajkę ilustrując ją muzycznie przy użyciu wspomnianych sprzętów użytku codziennego. Dodatkowym elementem może być przygotowanie prostych instrumentów perkusyjnych wraz z dziećmi.

Kontakt

tel. 604 751 617

e-mail: chwilanieuwagi@o2.pl