Facebook Youtube
Parenzana…

Chcemy opowiedzieć Wam o niezwykłym wieczorze, który przytrafił nam się tydzień temu. Właściwie to historia zaczyna się dużo wcześniej, 25 lat temu, kiedy Beata i Marek mówią sobie „sakramentalne tak”. Marek Sochacki, bo o nim mowa, perkusista zespołu Carrantuohill, a także nasz pierwszy perkusista i pierwszy bezcenny przewodnik po meandrach zagadnienia nagrywania płyty, pracy w studio itd. 25 lat później wpada na niezwykły, niełatwy, ale wspaniały pomysł. Dla uczczenia tej wyjątkowej rocznicy ślubu planuje nagranie dedykowanej Beacie swojej pierwszej, przez siebie zaaranżowanej płyty z udziałem ludzi świata muzyki, z którymi splotło się jego życie. Wszystko brzmi pięknie, prawda? Tylko, że cała rzecz dzieje się w tajemnicy przed Beatą 🙂

 

Odbywają się niezliczone ilości potajemnych prób, później praca w studio przez kilka tygodni i ostatecznie, podczas wielkiej imprezy jubileuszowej w Hotelu Laskowo odbywa się koncert premierowy płyty „Parenzana”. Marek i Beata zgromadzili tam swoich przyjaciół, w grono których (ku naszej radości) zostaliśmy wpisani i my. Tego wieczora przecudnie zabrzmiała „Parenzana”. Wyobraźcie sobie, że bezinteresownie, w przyjacielskiej atmosferze, obok siebie zagrali i zaśpiewali: Robert Kasprzycki (mistrz wodzirejki jak się okazało!), Maciek Balcar, cały skład Carrantuohill, Krzysztof Napiórkowski, Chwila Nieuwagi, Wojtek Gąsior, Robert Czech i inni. Nie wszyscy mogli przyjechać, a warto dodać, że na płycie usłyszeć można jeszcze m.ni. Kubę Więcka, Annę Dymną, Krzesimira Dębskiego, Krzysztofa Popka, Bernarda Maseli i innych. Wszystkim wykonawcom oczywiście towarzyszyła perkusja Marka Sochackiego, aranżera.

Nie da się opisać tego wieczora, kiedy po zaczarowanym koncercie, wszyscy pląsali na parkiecie (tak, prawie wszystkie „gwiazdy” przyjechały ze swoimi żonami!), toczyły się żywe dyskusje, wypijaliśmy toasty i… nikt się robił sobie selfie 🙂

 

A na sam koniec  jeszcze taka informacja: cały dochód ze sprzedaży płyty Parenzana Marek przeznacza na wsparcie gliwickiego hospicjum. Odbyła się także licytacja obrazu „Parenzana”. Cel ten sam.

„Parenzanę” (od siebie dodamy, że jest to perełka), będzie można kupić już niebawem – poinformujemy gdzie i kiedy.

 

Beata, Marek – dziękujemy za wszystko.

Martyna, Andrzej, Piotrek, Asia i Rafał z Dominiką

 

kilka fotek z mojego (Martyny) kolana 🙂

bty

bty

bty

bty

bty

bty

Parenzana skład


Brzimy, czyli modrzewie

27 września, podczas rybnickiego spotkania autorskiego ze Szczepanem Twardochem, twórcą powieści „Drach”, miała miejsce premiera naszego teledysku do piosenki „Brzimy” inspirowanej sentencją z tej właśnie książki. Słowa i muzykę napisał nasz Andrzej Czech. Za obraz odpowiada firma Creative Wave, z którą współpracujemy już nie pierwszy raz, bo to wspaniali, wrażliwi i rozumiejący nasze zamysły ludzie: Radek i Marta. W filmie wystąpiły wspaniałe aktorki: Antosia Żukowska, pani Maria Budny-Malczewska, a także przemknęła tam kilka razy nasza Anielka Czech 😉

 

Utwór, choć znajdzie się dopiero za rok na naszej kolejnej płycie, powstał, by towarzyszyć wielkiemu wydarzeniu kulturalnemu w naszym mieście (i nie tylko). 21.10.2018 w Rybniku będzie miała miejsce premiera spektaklu „Drach”, w reżyserii Roberta Talarczyka, w wykonaniu Teatru Śląskiego, przy współudziale finansowym Miasta Rybnik. Za muzyczną stronę spektaklu odpowiada nasz pianista, kompozytor Piotr Kotas. Przedstawienie po rybnickiej premierze będzie można zobaczyć jeszcze w innych miastach Polski. Szczegóły na stronie Teatru Śląskiego z Katowic.

A tymczasem zostawiamy Was z naszymi „Brzimami”, czyli śląskimi „Modrzewiami”.

 

 


Istny CYRK!

Ostatnie miesiące upłynęły nam pod znakiem wytężonej pracy. Powoli zbliża się czas efektów 🙂

W ostatnim tygodniu września w nasze ręce trafi nasz i Kuby Blokesza nowy krążek „Morawska Brama”. Możecie już posłuchać pierwszego singla „Cirkus” z repertuaru szalonego zespołu Poletime?  i zobaczyć w skrócie jak wyglądały nasze szalone wojaże z Morawską Bramą 🙂 Wkrótce ukażą się dwa kolejne nagrania audio-video, zrealizowane przez nas live w amfiteatrze BUK w Rudach Wielkich. To w październiku.

 

 

No i na finał – koncert premierowy „Morawska Brama” w Teatrze Ziemi Rybnickiej 25.10.2018 o 19:00. Przygotowujemy dla was nietypowy koncert… bardziej wieczór z kulturą czeską. Pewne jest tylko jedno – nudno nie będzie 😉

Bilety już można kupować (w przedsprzedaży taniej: normalny bilet za 25zł, ulgowe za 15zł, a dla seniorów po 20zł) w kasie lub tutaj.

 

A w czwartek (27.09.2018 o 17:00) podczas spotkania autorskiego z Szczepanem Twardochem nastąpi premierowy pokaz teledysku do naszego utworu „Brzimy” inspirowanego powieścią „Drach” tegoż autora. Teledysk powstał dzięki wsparciu Teatru Ziemi Rybnickiej oraz Teatru Śląskiego z Katowic. Nie przypadkowo zbiega się to w czasie z zbliżającą się premierą spektaklu „Drach”, w reżyserii Roberta Talarczyka (Teatr Śląski), do którego muzykę skomponował nasz pianista Piotrek Kotas. Teledysk internetową premierę będzie miał tego samego dnia wieczorem.

 

Już dziś, niczym pewien sklep z owadem w logo, polecamy wszystkie nasze produkty 😉

Płytę, bilety na koncert premierowy, nasze filmy i oczywiście nasze koncerty.

 

Wasza Chwila

 

 


Pozor!!!

Nasza „Morawska Brama” już lekko uchylona!!!

Premierowo nasz najnowszy program zabrzmiał na Międzynarodowym Festiwalu KROPKA w Głuchołazach 22.07.2018r. Był to prawdziwy chrzest bojowy, bowiem liczna część publiczności to byli Czesi. Koncert prowadziła znana wszystkim Czechofilom prezenterka radiowa Teresa Drozda. Ale udało się 🙂 Klimat tego wyjątkowego miejsca, gdzie zresztą przed laty po raz pierwszy na żywo słyszeliśmy Jaromira Nohavicę czy grupę Cechomor i wyjątkowa publiczność pozwoliły nam odpłynąć w świat czeskości i z radością zagrać cały koncert. Jeszcze bardziej ucieszyły nas komentarze naszych czeskich kolegów po fachu po koncercie. Stwierdzili, że „bylo to velmi dobré a krasne”. A skoro „Czech płakał, gdy słuchał” naszego „Ve skříni”, to znaczy, że chyba było dobrze 😛

IMG_8937

IMG_8889

 

IMG_8949

IMG_9088

 

A już w przyszłym miesiącu (sierpniu) światło dzienne ujrzy płyta „Morawska Brama”, stanowiąca zapis trzech koncertów radiowych (Radio Gdańsk, Rzeszów i Opole) z 2017 roku. Materiał muzyczny jest już gotowy. Strona graficzna się tworzy. Za nami szalona sesja zdjęciowa na przejściu granicznym w Cieszynie, gdzie zresztą spotykaliśmy się kilka razy z Alą Woźnikowską-Woźniak z Dinksy odpowiadającą za grafikę krążka, by wspólnie przeżywać burze mózgów i stworzyć koncepcję oprawy graficznej. Ostatecznego efektu oczekujemy z niecierpliwością i wielką ciekawością, bowiem Ala w rękach (i głowie)  ma ogromny talent!

A zdjęcia? – któż jeśli nie szalony podróżnik, górołaz i kabareciarz w jednym, czyli Rafał Soliński z Dykta Production House. Efekt także wkrótce!

IMG_9084

wszystkie fot. Rafał Soliński

Wiele wakacyjnych koncertów, pracy, ale i radości za nami, przed nami jeszcze więcej. Ale póki co – urlop.

Do zobaczenia w połowie sierpnia na koncertach, a pod koniec miesiąca z płytą „Morawska Brama” w ręku!

 

Uściski

 

Wasza Chwila

 

 

 


Koncerty

13 października 2018 Grodzisk Folk Fest kwintetGrodzisk Mazowiecki 21:00
21 października 2018 premiera spektaklu "Drach" muz. Piotr KotasRybnik
25 października 2018 Teatr Ziemi Rybnickiej - Premiera rybnicka płyty Morawska Brama  Rybnik 19:00
27 października 2018 Morawska BramaReńska Wieś
10 listopada 2018 kwintetRydułtowy
23 listopada 2018 Poetyckie Piątki pod Wieżycą - Morawska BramaSobótka
25 listopada 2018 rynek kwintetKatowice
01 grudnia 2018 Morawska Brama kwintetBohumin
08 grudnia 2018 Reńska Wieś
09 grudnia 2018 kwintetGliwice
Zobacz wszystkie